Advertisement

You will be redirected to the page you want to view in  seconds.

Feb. 11-16 high school sports schedule

8:36 AM, Feb. 11, 2013  |  Comments
  • Filed Under

Monday

Boys basketball: Fox Valley Lutheran at Green Bay Southwest; Shawano at Oconto Falls.

Girls basketball: Green Bay Southwest at Oconto; Green Bay West at Pulaski; Seymour at Denmark; Crandon at Three Lakes; White Lake at Laona; Wabeno at Elcho; Phelps at Goodman/Pembine.

Tuesday

Boys basketball: Bay Port at Ashwaubenon; Green Bay East at Green Bay Preble; Pulaski at Green Bay Notre Dame; Oneida Nation at Green Bay West; De Pere at Kimberly; Hortonville at Marinette; Seymour at Denmark; New London at West De Pere; Luxemburg-Casco at Southern Door; Gillett at Niagara; Wausaukee at Crivitz; Coleman at Peshtigo; Marinette St. Thomas at Lena; Goodman/Pembine at Crandon; Florence at Laona/Wabeno; Three Lakes at White Lake.

Girls basketball: Southern Door at Green Bay East; Appleton East at Pulaski; Green Bay Notre Dame at Kewaunee; De Pere at Luxemburg-Casco; West De Pere at New London; Marinette at Hortonville; Oconto Falls at Shawano; Niagara at Florence.

Boys hockey: WIAA regional semifinals - Fox Cities at Green Bay United.

Wrestling: WIAA team sectionals: Division 1 - Wisconsin Rapids at Bay Port; Division 2 at Oconto Falls - Wittenberg-Birnamwood vs. Oconto Falls; Luxemburg-Casco vs. Little Chute in semifinals. Division 3 at Edgar - Edgar vs. Crandon, Shiocton vs. Coleman in semifinals.

Thursday

Boys basketball: Suring at Wausaukee; Peshtigo at Gillett; Crivitz at Marinette St. Thomas; Lena at Coleman; Three Lakes at Phelps.

Girls basketball: De Pere at Ashwaubenon; Green Bay East at Bay Port; Green Bay Preble at Green Bay West; Green Bay Southwest at Manitowoc; Sheboygan South at Pulaski; Green Bay Notre Dame at Sheboygan North; West De Pere at Seymour; Marinette at Shawano; Hortonville at Luxemburg-Casco; Oconto Falls at New London; Oconto at Southern Door; Kewaunee at Sturgeon Bay; N.E.W. Lutheran at Sevastopol; Algoma at Gibraltar; Marinette St. Thomas at Wausaukee; Niagara at Lena; Coleman at Suring; Gillett at Crivitz; White Lake at Wabeno; Laona at Goodman/Pembine; Elcho at Florence; Three Lakes at Phelps.

Boys hockey: WIAA regional finals - Green Bay United or Fox Cities at Green Bay Notre Dame; Waupaca at Bay Port; Neenah at De Pere.

Girls hockey: WIAA regional final: Fond du Lac at Bay Area.

Friday

Boys basketball: Pulaski at Bay Port; Sheboygan North at De Pere; Sheboygan South at Green Bay East; Green Bay West at Green Bay Southwest; Green Bay Preble at Manitowoc; Ashwaubenon at Green Bay Notre Dame; Shawano at Marinette; Luxemburg-Casco at Hortonville; Seymour at West De Pere; New London at Oconto Falls; Crandon at Florence; Goodman/Pembine at Three Lakes.

Boys swimming: WIAA Division 2 state meet, Madison.

Saturday

Wrestling: WIAA sectionals: Division 1 - at De Pere; Division 2 - at Seymour; Division 3 - at Shawano, Cedar Grove-Belgium.

Boys swimming: WIAA Division 1 state meet, Madison.

What's your take on the Packers Family Night change?

Retrieving results.
Watching practice is fine.(Your vote)
15%
574 votes
I'd rather watch a scrimmage.(Your vote)
23%
856 votes
I don't want to pay to watch practice.(Your vote)
27%
1014 votes
It doesn't matter to me.(Your vote)
34%
1271 votes

Catch up on the latest in our pregame show every game day.

Football fans

If you've ever answered "Who has the ball?" with "It's halftime," you might recognize The Airhead. Check out the characters in our cartoon gallery of oddball fans.

Special Reports

ORDER YOURS

Football fans

If you've ever answered "Who has the ball?" with "It's halftime," you might recognize The Airhead. Check out the characters in our cartoon gallery of oddball fans.

Special Reports